Kwiaty na wyciągniecie ręki
25 czerwca 2021
Wianki i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
5 lutego 2022

Akcja licytacja – florystyczna cegiełka na WOŚP

 

30 stycznia br. odbył się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka przeprowadzona była na okulistykę dziecięcą. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia. Od tego zależy prawidłowy rozwój dzieci.

W tą wspaniała akcję włączyli się polscy floryści, którzy w różnych zakątkach kraju, przygotowali piękne bukiety na licytacje.

Kwiaty Łagodzą Obyczaje”

W miejscowości Kup, w gminie Dobrzeń Wielki, w województwie opolskim, ze względu na warunki epidemiologiczne oraz pogodowe, większość imprez zbiorowych została odwołana. Jednakże licytacja, która w długiej historii organizowania finału WOŚP w tej miejscowości po raz pierwszy została przeprowadzona internetowo, odniosła wielki sukces. Dwa duże bukiety wykonane przez mistrza florystyki Rafała Kawałko, podczas zaciętej licytacji trafiły do osób, które hojnie wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a wieczorem w sztabie odebrały wylicytowane bukiety. Do wykonania bukietów użyto pięknych róż Avalanche+®.

Kwiaty Cieszą Oczy” 

Taki tytuł nosił  pokaz w wykonaniu Izy Nobis, Katarzyny
Pierzak oraz Mirosława Drohomireckiego, który odbył się w Sztabie WOŚP w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Pokaz składał się z dwóch półgodzinnych
prezentacji. Podczas tego wydarzenia Floryści wykonali 16  kompozycji
kwiatowych. Jak mówią autorzy prac: „Największą radość sprawiło
nam to, że pokaz oraz bukiety bardzo się podobały, co bezsprzecznie
potwierdziła publiczność, która licytowała  bukiety w
czasie kiedy były one jeszcze w trakcie tworzenia”. Nie da się
ukryć, że do tak fajnej reakcji publiczności przyczynił się
prowadzący licytację dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury –
Zdzisław Garnczarek oraz fakt, że to pierwsza tego typu atrakcja
Kostrzyńskiego WOŚP.  Do wykonania bukietów użyto
pięknych  róż Avalanche+® oraz chryzantem Pina Colada.  przekazanych przez Dumen Orange i Heemskerk Flowers. W przygotowaniach do pokazu pomagała florystka z
Kostrzyna nad Odrą – Renata Kramarczyk oraz asystent Maciej Nowacki. A
wyjątkowe momenty w kadrach uwiecznił Paweł Duma.

Pomoc z serca”

Zamojskim 30. Finałem WOŚP dyrygował mistrz florystyki Piotr Marzec. Powstało 10 bukietów z róży Avalanche+® i chryzantemy Pina Colada. Motywem przewodnim prac były serca wyplecione z wierzby. Aranżacje wykonały uczennice Szkoły Policealnej Pracowników Służby Społecznych w Lublinie. Wszystkie bukiety cieszyły się dużym zainteresowaniem. Licytowane były w Zamościu, w Zamojskim Domu Kultury i na terenie Galerii Twierdza.

W organizacji akcji i jej koordynacji pomagała: agencja SIGMA International oraz portal florystyczny Floraplus.pl