Wianki i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
5 lutego 2022
Warsztaty z mistrzem
9 marca 2022

Florysta roku 2021

Ogrom pozytywnych emocji, moc inspiracji oraz niesamowita atmosfera towarzyszyły finałowi konkursu o tytuł „Florysty Roku 2021″ organizowanego przez Stowarzyszenie Florystów Polskich.

Tegoroczna edycja cieszyła się równie dużym zainteresowaniem jak poprzednia. Do konkursu zgłoszonych zostało 20 kandydatów – Florystów przez duże „F”, ludzi z całej Polski, z różnych środowisk. Wszystkich łączyło jedno – zaangażowanie w szeroko pojętą promocję kultury otaczania się i obdarowywania kwiatami. Działania, które podejmowali w ciągu minionego roku zostały zauważone i docenione przez koleżanki i kolegów z branży. Pięcioosobowa komisja sędziowska pod przewodnictwem Karoliny Ładyżyńskiej-Skrzypek, spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniła trójkę finalistów – Zbigniewa Dziwulskiego, Joannę Kiedacz oraz Huberta Lamańskiego.

Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią, w ubiegłym roku zorganizowanie finału konkursu z udziałem publiczności okazało się niemożliwe. W tej edycji konkursu można było spotkać się z finalistami podczas pokazu na żywo. Kilkudziesięcioosobowa grupa osób podziwiała ich talent i swą obecnością okazywała wsparcie podczas pokazu „Kobieta zmienną jest”, który odbył się w niedzielę 20 lutego w gościnnych progach Śląskiego Centrum Florystycznego Rekpol. Podczas tego wydarzenia został ogłoszony zwycięzca konkursu. Statuetka „Florysty Roku 2021″ trafiła
w ręce Zbigniewa Dziwulskiego, który zdaniem sędziów wyróżnił się najbardziej aktywnym działaniem na rzecz promocji florystyki, przyczynił się do popularyzacji kultury otaczania się kwiatami oraz działaniami wykraczającymi poza schemat dotychczasowej pracy florysty, nienastawionej na bezpośredni zysk finansowy. Konkurs o tytuł „Florysty Roku” obrazuje, jak wiele osób w naszej branży podejmuje różnorodne działania na rzecz florystyki. Każdemu nominowanemu za ten trud należą się ogromne podziękowania, a zwycięzcom i finalistom serdeczne gratulacje.

Źródło: Stowarzyszenie Florystów Polskich

Zdjęcia: Marcin Chruściel