Kwitnące Horyzonty 💙 Just Chrys [GALERIA]
15 stycznia 2019
Air So Pure
ZIELONE PORUSZENIE z roślin Air So Pure
1 marca 2019

Męski Styl – Męska Sprawa, czyli chryzantemy ozdobą garnituru

Piotr Marzec chryzantemy

Podczas targów SPECIAL DAYS – florystyka i dekoracje 2019 odbył się awangardowy pokaz florystyczny. Piotr Marzec, mistrz florystyki, zaprezentował kwiatowe dekoracje… męskich marynarek. Podstawą aranżacji były uniwersalne, modne chryzantemy.

Piotr Marzec chryzantemyPokaz zatytułowany Męski Styl, Męska Sprawa to zresztą kolejny dowód, że kwiaty te odnajdują się w bardzo różnorodnych wyzwaniach florystycznych. Tym razem był to niespecjalnie dotąd zagospodarowany obszar kwiatowych dekoracji w modzie męskiej.

Pokaz wywołał wiele emocji i właśnie o to nam chodziło! – mówi Piotr Marzec. To projekty nieszablonowe, wytyczamy nową ścieżkę. Prace te mogą stanowić ciekawą inspirację dla witryny sklepu z ubiorami męskimi, a nawet kostiumu teatralnego.

W tworzeniu nowatorskich kompozycji współuczestniczyło aż 50 uczniów z Policealnej Szkoły Pracowników Służb Społecznych w Lublinie, gdzie Piotr Marzec prowadzi zajęcia na cieszącym się popularnością kierunku Florystyka. Było to dla nich cenne doświadczenie.

To artystyczne, kunsztowne, pracochłonne aranżacje, w których chryzantemy łączą się z materiałami takimi jak papier, włóczka, czy bambus – dodaje Marzec.

Chryzantemy podarowała holenderska inicjatywa producentów chryzantem Just Chrys.

Fotografie: Jarosław Kiedrowski, dlaflorystow.pl