Kobiece pastele
4 grudnia 2020
OGRÓD ZIMOWY W PAŁACU LUBOMIRSKICH
4 grudnia 2020

Miłość kwitnie w wielkim mieście

Pochodząca z Azji chryzantema symbolizuje słońce, szczęście, miłość i radość. Dlatego nie może jej zabraknąć w ważnych momentach naszego życia. Do takich chwil z pewnością należą randki, czyli spotkania dwojga zakochanych w sobie osób. Spędzanie ze sobą czasu, to najcenniejsze, co możemy sobie ofiarować. Nic nie kosztuje, a znaczy tak wiele.

W okresie jesienno-zimowym warto wykorzystywać każdą okazję i każdy promyk słońca, by wyjść na wspólny spacer. Na powitanie ukochanej można przynieść efektowny bukiet z chryzantemą w roli głównej, kolorystycznie dopasowany do upodobań kobiety. Z pewnością zaskoczy ją i sprawi radość obdarowanej. Jesienią modne są chryzantemy w odcieniach żółtego, ochry i łososia. Kroku dotrzymują im odcienie bieli i zieleni.

Miły spacer po mieście, w tym przypadku jest to Gdańsk, można połączyć z zakupami. Co kupić? Oczywiście kwiaty! Bujna aranżacja z kilku gatunków chryzantem w biało-zielonej tonacji, wyeksponowana w niemniej efektownym koszu przyciąga uwagę swoją wyjątkowością.

Jesień bywa kapryśna. W jednej chwili słoneczna pogoda może zamienić się w szarą i dżdżystą. Mając to na uwadze, przed wyjściem na spacer, warto zaopatrzyć się w parasol. Najlepiej kolorowy i… kwiatowy. Taki wyjątkowy dodatek poprawi humor i rozweseli każdego.

Modnymi kolorami w tym sezonie są burgund, cyklamen, łosoś i róż połączone z różnymi odcieniami zieleni. Z inspiracji taką gamą powstała długa chryzantemowa girlanda do zawieszenia na szyi. Panowie chcący szczególnie zaimponować swojej kobiecie, która lubi zabawę formą i kolorem, mogą skusić się właśnie na taką biżuteryjną ozdobę.Ważna deklaracja wymaga wyjątkowej oprawy. Gdy mężczyzna pragnie oświadczyć się swojej wybrance powinien postawić na symbol gorącego uczucia, czyli serce. Słodkie różowe chryzantemy nadają się do tego jak mało co. Taka niebanalna aranżacja z pewnością podbije serce ukochanej.Na zaręczynową kolację warto wybrać się do restauracji. Tam również nie może zabraknąć kwiatowej oprawy przyjęcia. Zaręczyny w stylu japońskim, czyli z sushi w roli głównej, zostały wzbogacone o aranżacje z żółtych i różowych chryzantem. Czyż nie wyglądają smakowicie?

Tekst: Anna Ziędarska, kwiaty: Zygmunt Sieradzan, zygmuntsieradzan 
Fot. Sebastian Szufler, https://sebastianszulfer.com, Anna Żbikowska annazbikowskaphoto