Rośliny dla podstawówki zaangażowanej w zieloną ideę
28 marca 2018
Odkryj wszechstronność chryzantemy
18 kwietnia 2018

Podaruj… bukiet ślubny!

Kompozycja: Szkoła florystyczna Kwitnące Horyzonty, fot. Łukasz Krytkowski.

Wybór trafionego prezentu ślubnego to nie lada wyzwanie. Ciekawym rozwiązaniem może być podarowanie pannie młodej… wiązanki ślubnej. To osobisty akcent wniesiony w uroczystość i oszczędność czasu dla zaabsorbowanych przygotowaniami przyszłych małżonków. O czym należy pamiętać, decydując się na taki kwiatowy podarunek?

NOWA TENDENCJA ŚLUBNA

Coraz częściej klienci kwiaciarni zamawiają bukiety ślubne, które posłużyć mają jako nieszablonowy prezent dla panny młodej. To nowy, ale szybko przybierający na sile trend, który umożliwia wniesienie osobistego wkładu w ceremonię. Styl takiego podarunku powinien jednakże zostać skonsultowany z przyszłymi małżonkami i dopasowany do estetyki sukni i dekoracji sali weselnej, czy osobowości panny młodej. Dobrze również prześledzić aktualne trendy we florystyce ślubnej.

RADOSNA ODSŁONA CHRYZANTEMY

A te są niebanalne. Modne są zwłaszcza chryzantemy, najlepiej w optymistycznej, niezobowiązującej oprawie. Tego typu nietuzinkowe prace zaprezentowały podczas targów Special DAYS 2018 – florystyka i dekoracje Szkoła florystyczna Kwitnące Horyzonty i Klasa Mistrzowska Flower Show, International School of Floristry. Prócz klasycznej dla florystyki ślubnej bieli, królowały energetyczne, soczyste barwy: żółty, róż i amarant, koralowy, a nawet niebieski. Nie zabrakło też elementów sezonowych: bazi i ozdobnych traw. Formę bukietów zdefiniowało pewne przymrużenie oka, wyrażające się choćby w zastosowaniu wiosennych warzyw, czy zabawnych detali. Ślub to wszakże jeden z najbardziej radosnych i niezapomnianych dni w życiu!

Dawid Krążyński

Fot.: Łukasz Krytkowski

Chryzantemy: JustChrys.com