Herb Wazów
Jubileuszowy Rok Wazowski 2019 w otoczeniu królewskich kwiatów
12 grudnia 2019
Chryzantema Pina Colada
SIGMA International (Poland) dla kwiatowej power brand
17 stycznia 2020

Posadź wirtualne drzewo, by uczcić pamięć o bliskich, którzy odeszli

Heaveness App

Heaveness App, widok na iOS.

Już od 15 grudnia w pięciu europejskich państwach można pobierać aplikację Heaveness App. Dostępna jest w językach: angielskim, polskim, niderlandzkim, niemieckim i hiszpańskim. Ta nowa unikatowa aplikacja ułatwia podtrzymywanie pamięci o tych, którzy odeszli. Umożliwia zasadzenie w wirtualnej rzeczywistości wybranego Drzewa Pamięci, udostępnianie go rodzinie i przyjaciołom, zapalanie zniczy, składanie kwiatów, czy dodawanie zdjęć i umieszczanie wpisów. Posty na osi czasu mogą mieć formę krótkich wierszy, historyjek, anegdot czy wspomnień. Dzięki apce można na moment zatrzymać się i nie wychodząc z domu wspomnieć tych, których nie ma już z nami.

Dziel się i dbaj

Działanie tej bezpłatnej aplikacji jest proste. Wystarczy wybrać i zasadzić Drzewo Pamięci – symbol wspominanej osoby, nadać mu odpowiednią nazwę, a następnie zaprosić do jego obserwowania innych. Osoby, które dołączą, mogą w każdej chwili podzielić się uczuciami, myślami czy wspomnieniami na tablicy Drzewa. Dzięki aplikacji można wspierać pogrążonych w żalu najbliższych, pokazując im, że o nich myślimy.

Wyjątkowe dodatki

Aby nasze Drzewo jeszcze wylewniej wyrażało pamięć, można personalizować je z pomocą dostępnych w aplikacji dodatków w postaci przedmiotów. Niektóre z nich są bezpłatne, a za inne trzeba zapłacić punktami (lightpoints) odpowiadającymi minimalnym kwotom pieniędzy. Do wyboru są świece, kwiaty czy lampiony, które umieszcza się w sąsiedztwie Drzewa.

Proste i dogodne rozwiązanie

Posadzenie Drzewa bez konieczności opuszczania domu jest dobrym sposobem na kultywowanie pamięci i jednocześnie bardzo dogodnym rozwiązaniem. Pozwala na wyrażenie tęsknoty za osobą, która odeszła, bez względu na pogodę, porę dnia, czy miejsce, w którym się właśnie znajdujemy. Czyni to aplikację szczególnie przydatną dla osób starszych lub niepełnosprawnych, dla których wyjście z domu stanowi problem. Również młodsze pokolenia szczególnie doceniają tę formę upamiętniania.

Społeczność

Heaveness App jest kontynuacją istniejącej już na Facebooku platformy noszącej nazwę Heaveness. To społeczność osób czujących potrzebę dzielenia się pamięcią o tych, których kochają, a którzy już odeszli. W 2017 roku założycielka platformy, Wilma Mesman, postanowiła zaoferować im alternatywny w stosunku do fanpage’a sposób zachowania pamięci: aplikację.

Heaveness App

Aplikacja jest dostępna w Apple Store oraz Android Playstore.