I retro, i romantyczna. Róża na ślub w stylu vintage
6 marca 2020
Chryzantemowe otwarcie Flowers by Niska
5 kwietnia 2020

Szlachetna inicjatywa – floryści ocalili tysiące kwiatów!

Co zrobić z morzem kwiatów transportowanych już na znienacka odwołane (z powodu koronawirusa) targi florystyczne? Dostawy będącej w drodze nie można przecież odwołać, więc pozostałoby je wyrzucić. Na takie rozwiązanie nie chciała zgodzić się ekipa wyjątkowych florystów.

Mowa o szczególnych kwiatach, mianowicie:

  • luksusowych różach Avalanche+®,
  • oszałamiających różnorodnością odmian, kształtów i kolorów chryzantemach od Just Chrys oraz
  • chryzantemach marki Pina Colada,

które transportowano na targi Garden Expo 2020 mające odbyć się w Jasionce koło Rzeszowa, w dniach 14-15 marca. Wydarzeniu towarzyszyć miały bowiem: konferencja florystyczna The Power of Flower oraz bogaty program pokazów w wykonaniu mistrzów florystyki, zatytułowany Kwiatowe show w dolinie lotniczej. Z myślą o nich kwiaty podarowała agencja public relations SIGMA International (Poland), reprezentująca na polskim rynku trzy wspomniane marki.

Niestety, w związku z odwołaniem wszystkich wydarzeń masowych w kraju, również targi Garden Expo nie mogły odbyć się w zaplanowanym terminie. Zespół utalentowanych florystów z różnych zakątków Polski wyszedł wówczas z bezprecedensową inicjatywą zagospodarowania tysięcy będących już w transporcie kwiatów. Oto oni:

Postanowili oni wyczarować różano-chryzantemowe kompozycje, a następnie sfotografować je w klimatycznych, historycznych wnętrzach udostępnionych przez regionalne instytucje kultury:

Pomimo, że nie były one dostępne dla zwiedzających, postanowiły użyczyć swych wnętrz florystom!

Do przedsięwzięcia postanowiła przyłączyć się też marka VICTORIA Floral Products, która podarowała niezbędną gąbkę florystyczną.

Kosztem dziesiątek godzin pracy powstały liczne aranżacje, które w muzealnych przestrzeniach prezentują się oszałamiająco i które stały się przedmiotem wyjątkowej sesji zdjęciowej. W imieniu producentów kwiatów (i wszystkich, którym leżał na sercu ich los) serdecznie dziękujemy za niezwykłą inicjatywę, poświęcony czas i użyczony talent, które przekuto w tak wspaniałe przedsięwzięcie. Wciąż pozostajemy pod wrażeniem zaangażowania florystów, muzeów i firm, które wzięły w nim udział!

Zapraszamy do galerii fotografii wykonanych przez Mariusza Kurnika, Małgorzatę Bębenek i Rafała Kawałko.

PS Nowy termin targów Garden Expo to 4-5 lipca 2020.

Dawid Krążyński