Florysta roku 2021
25 lutego 2022
#lovenotwar
14 marca 2022

Warsztaty z mistrzem

Daniel Santamaria, mistrz Hiszpanii, Mistrz Europy po raz trzeci odwiedził Polskę, by na zaproszenie Międzynarodowego Instytutu Florystycznego poprowadzić zajęcia z grupą mistrzowską uczącą się w szkole. Podczas zajęć uczniowie poznawali nowoczesne techniki wykorzystywane do tworzenia kwiatowych aranżacji do wystroju wnętrz.


Przy okazji wizyty Instytut zadbał też o ofertę dla florystów spoza grupy uczniowskiej organizując dwudniowe warsztaty florystyczne. Tematem warsztatów, które odbyły się 25 i 26 lutego br. w Instytucie były bukiety wiosenne.


Słuchacze mieli okazję wykonać misterne konstrukcje do bukietów oraz okazałe, graficzne konstrukcje do aranżacji wiosennych. Mistrz bawił się formą, pokazywał jak okiełznać kontrasty i sprawić, by kwiatowe dekoracje przyciągały uwagę i wywoływały emocje. Do wykonania aranżacji wykorzystał konstrukcje przygotowane przy użyciu materiału suchego oraz żywego, by później uzupełnić go kwiatami ciętymi. Były wśród nich ranunculusy, fritellarie, anemony, clematisy i oczywiście róże Avalanche+®, które na tle wiosennych kwiatów stanowiły element centralny wnosząc szlachetność do kompozycji.


Za pomocą pięknych kwiatów floryści przywołali długo wyczekiwaną wiosnę.

Fot. archiwum MIF, Marcin Chruściel