Konkurs umiejętności
29 listopada 2020
Miłość kwitnie w wielkim mieście
4 grudnia 2020

Kobiece pastele

Styling Elize Eveleens - Klimprodukties

Ciekawe kształty, modne odcienie i ta legendarna trwałość. Słowem – chryzantema. Żaden inny kwiat cięty nie oferuje klientom tak szerokiego wachlarza możliwości, stanowiąc serce i duszę jesiennych roślinnych dekoracji.

Tak szeroka różnorodność chryzantem powoduje, że przy ich pomocy floryści mogą przekraczać granice swej wyobraźni i zachwycać swym kunsztem i nowatorskim podejściem do układania kwiatów. Do wyboru mają m. in. chryzantemy wielkokwiatowe o kulistych kwiatostanach, igiełkowe o bardziej płaskich kwiatostanach oraz gałązkowe. O kwiatach w kształcie daliowatym, pojedynczym, pajęczastym, pomponowym…W tym sezonie chryzantema sprawdza się idealnie w klasycznych jesiennych bukietach, jak i w nowoczesnych aranżacjach w naczyniu. Jesienna kolorystyka oscyluje wokół odcieni ochry, różu, liliowego, brązu i żółtego. Dominują delikatne, pudrowe pastele. Dlatego jest duża szansa, że kompozycje utrzymane w takiej gamie kolorów podbiją serca kobiet, które jak wiadomo kochają zarówno kwiaty, jak i pastele.

Chryzantemy o zróżnicowanym dekoracyjnym pokroju i delikatnej pastelowej kolorystyce doskonale czują się w towarzystwie innych kwiatów i roślin takich, jak dalia, goździk, nerina, czy hortensja z dodatkiem szarłatu zielonego, źdźbeł zbóż, włośnicy oraz owocków głogu lub jarzębiny. Tak skomponowany bukiet wyeksponowany w wazonie z neutralnego szarobrązowego szkła prezentuje się imponująco i przy okazji przypomina o minionym lecie.Równie pięknie prezentują się kompozycje z kwiatów mieszanych, z kilkoma gatunkami chryzantem na czele, wyeksponowane w białych solidnych naczyniach. Dzięki zgrupowaniu aranżacji, ich efektowność jest dodatkowo podbita.Podobny wybór kwiatów i roślin, ale sposób ich wyeksponowania zupełnie inny. Kolorowe, pastelowe naczynia o zróżnicowanych fakturach, ustawione na śnieżnobiałym kocu, niczym na śniegu, i na stoliku w surowym odcieniu drewna, stanowią piękne preludium do zimy.Miniaturowa, szalenie kobieca kompozycja z chryzantemami w roli głównej, ozdobiona owockami głogu i otulona pudrowo-różowymi kuleczkami przywodzącymi na myśl kosmetyczne puszki do różu, wyeksponowana w cukierkowo różowym naczyniu dekoracyjnym, może stanowić idealne dopełnienie damskiej toaletki.

Tekst: Anna Ziędarska
Fot. Funnyhowflowersdothat.co.uk