Miłość kwitnie w wielkim mieście
4 grudnia 2020
Ogród zimowy w Pałacu Lubomirskich – fotorelacja
9 grudnia 2020

OGRÓD ZIMOWY W PAŁACU LUBOMIRSKICH

Wystawa Bożonarodzeniowa online

Już po raz kolejny Zespół Pałacowo-Parkowy Instytucja Kultury Powiatu Przeworskiego otworzył swoje podwoje dla florystów, którzy mimo trudnej sytuacji branży kwiatowej postanowili wykorzystać zbliżający się czas celebracji, by zaprezentować publiczności swój kunszt i wyobraźnię.

Pomysłodawcą wystawy bożonarodzeniowej pt. OGRÓD ZIMOWY W PAŁACU LUBOMIRSKICH jest Piotr Marzec, Mistrz Florystyki z Zamościa. – Pomysł zorganizowania zimowej wystawy we wnętrzach pałacowych chodził mi po głowie od dawna. Kiedy już udało się uzgodnić wszystkie szczegóły, druga fala koronawirusa pokrzyżowała powzięte plany i trzeba było jak najszybciej zweryfikować projekty dostosowując je do nowych realiów. Ta wyjątkowa wystawa florystyczna będzie prezentowana od 7 grudnia 2020 r. w zupełnie nowej formule, dostępnej online na profilu Facebook: @muzeumprzeworsk.


Prace na ekspozycję w większości zostały przygotowane przez zaproszonych do współpracy florystów w ich własnych pracowniach i dostarczone do muzeum. – Zaprzyjaźnieni ze mną floryści wykonali około 30 prac z materiału ciętego, suszonego, preparowanego oraz sztucznego. Na wystawie będziemy mogli podziwiać kompozycje świąteczne nie tylko kreowane przez najświeższe trendy, lecz wykonane od serca i z pasji do kwiatów i polskiej tradycji. Oprócz dekoracji z materiału trwałego zaprezentowane zostaną prace z wykorzystaniem pięknych róż Avalanchei delikatnych dekoracyjnych chryzantem Pina Colada. Jak pokazuje doświadczenie, takie kompozycje w Pałacu Lubomirskich w Przeworsku pięknie się prezentują i zawsze świetnie się sprawdzają – uważa Piotr Marzec.

Warto zaznaczyć, że wystawa jest jednym z niewielu przedsięwzięć florystycznych, jakie udało się zorganizować w mijającym roku. – Uważam, że mimo trudnej sytuacji z jaką mamy obecnie do czynienia nie możemy się poddawać. Kierując się optymizmem, kreatywnością i współpracując razem możemy zakończyć ten rok wśród magicznej aury, dając ludziom radość – twierdzi Mistrz Piotr Marzec.


Wśród patronów medialnych znaleźli się: Nasz dom i ogród Flora, Kwartalnik Florysta, FlorystaPlus.pl, Portal florystyczny Floraplus.pl, Portal polskich florystów ForumKwiatowe.pl.
Partnerami wydarzenia są: Pina Colada Chrysanthemum, Sigma International (Poland), Szkoła Policealna Służb Społecznych w Lublinie,
VICTORIA Floral Products oraz marka Avalanche+®.