Zacny jubileusz
2 czerwca 2021
Jubileusz 220-lecia otwarcia Świątyni Sybilli w Puławach
11 czerwca 2021

Podróżuj po świecie siedząc w swoim salonie

Chociaż na horyzoncie jawi się nadzieja i optymizm związane ze zbliżającym się łagodzeniem obostrzeń, pozostaje niepewność w związku z tegorocznymi wyjazdami za granicę. Wiele osób w Wielkiej Brytanii decyduje się na pozostanie w domu. Znani blogerzy roślinni podpowiadają im jak wykreować wyjątkową roślinną atmosferę bez potrzeby dalekiego podróżowania.

Podróżowanie w fotelu
Według raportu Amex Trend report, stopień, w jakim ludzie tęsknią za podróżami, odbija się na emocjach i wpływa na ich samopoczucie. Prawie połowa (48%) respondentów twierdzi, że brak możliwości podróżowania powoduje u nich poczucie niepokoju i stresu. Rozwiązanie? Podróżowanie w fotelu. Polega ona na szukaniu doświadczenia odległych miejsc w zaciszu własnego domu, czy to czytając książkę o tym, oglądając film dokumentalny, czy słuchając muzyki z danego kraju, aby zanurzyć się w dalekomorskich widokach i dźwiękach.

Podróże z roślinami doniczkowymi    Biuro Kwiatowe Holandia zainspirowane tymi informacjami, postanowiło zaoferować konsumentom alternatywę i wykorzystać rośliny doniczkowe, aby zmienić ich domy w egzotyczne miejsce na wakacje. W tym celu organizacja nawiązała współpracę z entuzjastami roślin doniczkowych i ekspertami Igorem Josifovic-Kemper i Judith de Graaff z Urban Jungle Bloggers, aby zaprezentować koncepcję podróży po roślinach domowych.

Houseplant Travel

Współpraca z Urban Jungle Bloggers
Houseplant Travel polega na obejmowaniu roślin doniczkowych z krajów na całym świecie i łączeniu ich z charakterystycznymi trendami w aranżacji wnętrz, aby zmienić przestrzeń w domu. Tworząc dwa różne style wnętrz, Igor zainspirował się Brazylią, podczas gdy Judith wybrała Afrykę Południową. Oba autentycznie oddają florę i styl każdego kraju z roślinami doniczkowymi znajdującymi się w centrum uwagi.

Houseplant Travel

Odwiedź Thejoyofplants.co.uk i zobacz więcej inspiracji.